ترفندهای چیدمان خانه کوچک با مبل ال

نحوه و نوع چیدمان خانه کوچک با مبل ال با تبعیت از یک سری اصول و نکات انجام می شود. مبلمان طرح ال از بهترین گزینه ها برای استفاده در دکوراسیون فضای داخلی خانه های کوچک به شمار می رود. این مدل از مبلمان ضمن بهینه سازی فضا، جلوه بسیار شیک و جذابی به نمای دکوراسیون می بخشد.


به طور معمول، چیدمان این نوع از مبلمان با پیروی از الگوهای خاصی صورت می گیرد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که توجه به مساحت فضای چیدمان، از نکات مهم در هنگام طراحی فضا با مبل ال می باشد.


لازم به ذکر است که مبلمان ال (L Furniture) از لحاظ شکل ظاهری شبیه به حرف L انگلیسی می باشد. مبلمان طرح ال غالبا به صورت افقی در کنار یکدیگر قرار گرفته و زاویه ای 90 درجه را ایجاد می کنند. این مدل از مبلمان از دو ضلع مختلف برخوردار بوده که معمولا یکی از اضلاع مبلمان از دیگری بزرگ تر می باشد.


طراحی مبل ال به صورتی انجام گرفته که امکان متصل شدن دو ضلع آن به یکدیگر و حتی به صورت مستقل وجود دارد. هنگامی که اضلاع مبلمان به یکدیگر متصل شوند، نماد حرف ال (L) به خوبی نمایان می شود.


برای تزیین چیدمان خانه کوچک با مبل ال امکان استفاده از این نوع مبلمان به صورت متصل و مجزا وجود دارد. همچنین، مبلمان ال قابلیت کاربرد در نشیمن های کوچک و فضاهای پذیرایی بزرگ را دارند.


نحوه طراحی چیدمان خانه کوچک با مبل ال


نحوه طراحی چیدمان خانه کوچک با مبل ال


چیدمان خانه کوچک با مبل ال از جمله روش های طراحی رایج و مرسوم پذیرایی آپارتمان‌ها و منازل امروزی به شمار می آید. با توجه به رونق چشمگیر زندگی شهرنشینی، طراحی خانه ها و فضاهای مسکونی به صورت کوچک و محدود صورت می گیرد.


طراحی و دیزاین چیدمان خانه های کوچک می بایست با دقت نظر و حساسیت بالایی انجام شود. یکی از مشکلات خانه های کوچک، انتخاب مبلمان مناسب و همخوان با این فضاها می باشد.


از نقطه نظر طراحان داخلی، مبل ال از بهترین و مناسب ترین مبلمان برای استفاده در نشیمن های کوچک تلقی می گردد. با این وجود، نوع چیدمان مبل ال در فضای پذیرایی، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.


حالت های مختلف چینش مبل ال


1- قرار دادن مبل در گوشه اتاق


برای چینش مبل ال در دکوراسیون خانه های کوچک، حالت های مختلفی را می توان متصور ساخت. بر این اساس، قرار دادن مبلمان ال در گوشه اتاق پذیرایی، یکی از حالت های رایج در این زمینه محسوب می شود.


به طور معمول، گوشه اتاق ها در فضاهای کوچک، همواره پرت و بدون استفاده باقی می ماند. قرار دادن مبل ال در این فضاها علاوه بر صرفه جویی و بهینه سازی فضا، نمای ظاهری دکوراسیون فضای داخلی را متحول و دگرگون می‌سازد. با این ترفند به راحتی می توان از فضای در دسترس خانه کوچک، نهایت استفاده و بهره را برد.


2- قرار دادن مبل در مجاورت دیوار


برای دیزاین و بهینه سازی چیدمان خانه کوچک با مبل ال می توان این مبلمان را در کنار فضای دیوارها قرار داد. این حالت در خانه های کوچک کاربرد بسیار زیادی دارد. در این روش، از فضای یکی از دیوارها به جای گوشه اتاق کمک گرفته می شود.


برای اعمال بهتر این روش می توان از نقاط کانونی فضا کمک گرفت. بر این اساس، دیوار روبروی تابلوهای نقاشی، تلویزیون یا شومینه، از نقاط مناسبی برای قرار دادن مبلمان طرح ال محسوب می شود.


3- قرار گرفتن مبل در مرکز اتاق


قرار گرفتن مبل ال در فضای وسط اتاق، از دیگر روش های مناسب برای دیزاین چیدمان منازل کوچک به شمار می رود. در این روش در ابتدای امر فضای موجود در اتاق را به بخش های مختلفی تقسیم بندی می کنند.


پس از بخش بندی فضا، به منظور افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی، مبل ال در مرکز فضای کانونی اتاق قرار می گیرد. در نتیجه این امر ظاهر چیدمان بسیار متفاوت و در عین حال دوست داشتنی و جذاب جلوه می کند.


حالت های مختلف چینش مبل ال


4- ترکیب کاناپه با مبل ال


به طور کلی، قابلیت کاربرد مبل ال به صورت ترکیب با کاناپه و مبل راحتی و به صورت مجزا وجود دارد. در این حالت، مبل ال به کاناپه یا مبل راحتی متصل می گردد. همچنین، در فضای روبروی مبلمان ال می توان از مبل‌های تک نفره استفاده نمود.


در این حالت، ظاهر دکوراسیون داخلی به شکل مربعی تغییر حالت می دهد. بنابراین، در فضای موجود در چیدمان صرفه جویی قابل توجهی صورت می گیرد.


5- استفاده از مبل ال به صورت مجزا


یکی دیگر از حالت چیدمان خانه کوچک با مبل ال، کاربرد این مبلمان به صورت مستقل و مجزا می باشد. همانطور که اشاره گردید، مبل ال دارای دو ضلع بوده که امکان کاربرد به صورت مستقل و متصل را دارند. استفاده از ضلع مستقل مبل ال و ترکیب آن با میز عسلی، جلوه‌ای زیبا و چشم نواز را در دکوراسیون پدید می آورد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.